Όχι και τόσο καλό ΣΚ για τα αγωνιστικά μας τμήματα

Με αρνητικό πρόσημο έκλεισε το ΣΚ για τα τμήματα υποδομής μας.

Αναλυτικά:

🏀 ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΟ- Α.Γ.Ε.Ζ. 57 – 29.

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια μας και λύγισαν στον 2ο ημίχρονο όπου ηττήθηκαν με 57-29.

Τα δεκάλεπτα: 13-9, 08-09, 17-04, 19-07.

NEOI ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΟ (Φλωράτος): Καρμαλή, Καλαμπαλίκη 6, Ρηγοπούλου 16 (1), Σπηλιόπουλου 2, Τσιρογιάννη 11 (1), Πατσαλιά, Μαργαρώνη, Δροσοπούλου 17 (1), Ακότα-Τζέιμς 5.

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Μαλεβίτη): Αρβανίτη, Κεφαλληνού 6, Πλέσσα Φ., Αγγελή 4, Κοκκίνου, Ζαρκάδη, Μαρκεσίνη 16 (2), Λιβέρη, Στάθη 1, Μουζάκη 2, Ελεζάι, Πλέσσα.

Κυριακή, 06.10.24

🏀 ΠΑΙΔΙΚΟ Β’: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑΣ : Α.Γ.Ε.Ζ. – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΥ 46-64.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:

11-13, 12-18, 10-16, 13-17.

Α.Γ.Ε.Ζ. (Βαρβαρίγος): Παπαγεώργης 3, Πέττας 11, Γιαννούλης,, Κλάδης, Μαρίνος 1, Αλιάζης 1, Πομώνης 4, Γιοβάρθης 15, Χριστόφορος 5, Κιρκινέζος 4, Κακαγιάννης 6, Ζούρος  1

🏀 ΠΑΙΔΙΚΟ Α’: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑΣ : Α.Γ.Ε.Ζ.  –ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 45-58

Η παιδική Α’ που αντιμετώπισε στο εντός έδρας παιχνίδι τον Προμηθέα 2014 ηττήθηκε με τελικό σκορ 45-58.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 13-17, 18-12, 14-15, 10-14

Χωρίς τον βασικό Μουζάκη που είναι τραυματίας αλλά και τον Ζαρκάδη που τραυματίστηκε στα πρώτα 5′ λεπτά του αγώνα, καθώς και με τον Γιακουμέλο και τον Ξένο στον πάγκο με 5 φάουλ, η ομάδα μας δεν εγκατέλειψε ως το τελευταίο λεπτό αλλά το έργο των αγοριών ήταν υπερβολικά δύσκολο με τις δεδομένες συνθήκες.

Α.Γ.Ε.Ζ. (Νέγκας): Μαρκουτσάς, Τσίπηρας 2, Σπίνος, Ξένος 5, Παράσχης, Φλεμοτόμος 13, Παπαδάτος 4, Σπαθής,  Αγγελής 12, Γιακουμέλος 6, Ζαρκάδης 3.