Πρόσφατα Άρθρα

Ασταμάτητη η ανδρική

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 40 – 57 ΑΓΕΖ

Νικήτρια και στο δεύτερο διαδοχικό δύσκολο αγώνα της αναδείχθηκε η αντρική ομάδα της ΑΓΕΖ όταν αναμετρήθηκε εκτός έδρας με τον Προφήτη Ηλία στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.Η. σήμερα 8 Ιανουαρίου 2017.

Ο αγώνας αποδείχτηκε πολύ καλό τεστ για την ομάδα μας αφού οι παίκτες του προφήτη Ηλία πιέςαν σε όλο το διάστημα του αγώνα σε όλο το μήκος και το πλάτος του γηπέδου.

Ωστόσο η ομάδα μας δεν απειλήθηκε, πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, και δεν το απώλεσε μέχρι το τέλος ολοκληρώνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 16 – 28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο γηπεδούχοι πίεσαν πάρα πολύ με αποτέλεσμα να πλησιάσουν στο σκορ αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας υπερίσχυσε και ολοκλήρωσε τον αγώνα με νίκη 57 – 40.

Μπονίκος, Βαρβαρίγος, Τζινόπουλος είχαν την καλύτερη απόδοση από την ομάδα μας αποδεικνύοντας ότι αποτελούν τη βάση για όλες αυτές τις σημαντικές επιτυχίες φέτος.

Τους πόντους για την ομάδα μας πέτυχαν:

Θεοδωρίτσης 5, Καψαμπέλης, Πέττας 3, Μάργαρης 2, Κόντης, Τζινόπουλος 8, Βαρβαρίγος 16, Μπονίκος 21, Γουσέτης 2, Σταμίρης

Θυμίζουμε ότι την επόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα την Κυριακή 15, Ιανουαρίου 2017 η ομάδα μας αντιμετωπίζει σε ντέρμπι κορυφής την ομάδα του Ληξουρίου η οποία είναι επίσης αήττητη σε όλους τους αγώνες της μέχρι τώρα.