Πρόσφατα Άρθρα

Νίκη για την ανδρική μας

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ανδρική ομάδα μπάσκετ της Α.Γ.Ε.Ζ. αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τον μαχητικό και σκληρό Φαέθωνα Αντιρρίου στην έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.Η. Τελικό σκορ ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ – Α.Γ.Ε.Ζ. 54 – 64.

Ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη της ομάδας μας από την αρχή του πρωταθλήματος. Αγωνιστικά η ομάδα μας παρουσιάστηκε ασύνδετη και άστοχη στο πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο βελτιώσει την απόδοση της και το ημίχρονο έκλεισε με ισοπαλία 26 – 26. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοση της και βελτίωσε αρκετά την άμυνα της, με αποτέλεσμα να περάσει σταθερά μπροστά στο σκορ και να επικρατήσει τελικά με 54 – 64. Ωστόσο η ομάδα μας δεν κατάφερε να φτάσει στην απόδοση που μπορεί αναλογικά με το ταλέντο των παικτών της, κάτι που λογικά θα προβληματίσει το τεχνικό επιτελείο. Για άλλη μια φορά Μπονίκος, Βαρβαρίγος και ο Ανέστης Τζινόπουλος χρειάστηκε να ανεβάσουν την απόδοσή τους, κάτι που προφανώς έχουν το ταλέντο και την δυνατότητα να κάνουν με αποτέλεσμα να οδηγήσουν την ομάδα μας στη νίκη και να χρηστούν πρωταγωνιστές του αγώνα.

Τους πόντους για την ομάδα μας πέτυχαν: Εφέπουλος 2, Μάργαρης Δ. 6, Τζινόπουλος 8, Βαρβαρίγος 14, Μπονίκος 26 και Θεοδωρίτσης 8.